Jaký je rozdíl mezi jednovstupovým a vícevstupovým (multiple) vízem?

Odpověď: Každé překročení hranice cílového státu se počítá s jedním vstupem. Pokud danou zemi opustíte a budete se chtít poté do ní vrátit, je nutné počítat další vstup do země a mít pro tyto účely vícevstupové vízum.

Kolik si účtujete za vízum a kolik je platba ambasádě?

Odpověď: Ceny, které uvádíme v ceníku daného státu, jsou konečné a zahrnují všechny poplatky spojené s vyřízením víza. Servisní poplatek hradí služby, které nenabízí zastupitelský úřad, například vyplnění formuláře, kurýrní službu a další. Přesná částka se liší podle aktuálních administrativních požadavků ambasády. 

Jaká je výhoda, když si víza objednám přes vaši společnost?

Odpověď: Máme 20leté zkušenosti s vízovou politikou většiny států světa, jsme v každodenním kontaktu s ambasádami, které jsou v Praze. Uděláme maximum pro to, abyste vízum dostali, poskytneme vám veškeré podklady, které jsou k vydání víza potřebné. A vy můžete zůstat v pohodlí domova.

Pomůžete mi i s vydáním nového pasu?

Odpověď: Nový pas vám vydají místní obecní úřady. Nově nemusíte o pas žádat pouze v místě trvalého bydliště, ale kdekoliv v ČR, podmínkou však je vyzvednutí pasu na stejném místě. Pasy jsou vydávány jednotně s platností 10 let (u dětí 5 let) a na jejich vydání má úřad 30 dní. Lze zažádat o zkrácenou lhůtu vydání pasu za 6 pracovních dní, ale zaplatíte 4 000 Kč.

Garantujete udělení víza?

Odpověď: To není v naší kompetenci. Udělení víza je plně v rukou státu, do kterého se chystáte vycestovat. Nikdo v České republice vám to nemůže garantovat. Naše vízové oddělení vám může díky zkušenostem pomoci snížit riziko neudělení víza. Portál Viza.cz není oficiálním zastoupením zastupitelského úřadu žádné konkrétní země.

Musím si nejprve koupit letenku, než si začnu vyřizovat vízum?

Odpověď: Nemusíte, pokud to nepožaduje ambasáda jako podklad k vyřízení víza. Zakoupení letenky předem nedoporučujeme, protože není jisté, že vízum skutečně dostanete. 

Když nemám zakoupenou letenku přes vaši společnost, zajistíte mi vízum?

Odpověď: Vyřízení víza není podmínkou k zakoupení konkrétní letenky.

Pokud si u vás zajištění víza objednám, musím vám předat pas?

Odpověď:  Ve většině případů ano. Většinou se vízum lepí přímo do pasu a cestovní doklad musí být po celou dobu vyřizování víza na ambasádě. Pas není třeba pouze při vyřizování elektronických víz, tehdy stačí kopie. To se týká například víza do Keni, Myanmaru, na Šrí Lanku, do Austrálie a podobně.

Jsme skupina žadatelů, musí se k vám dostavit všichni osobně?

Odpověď:  Nemusí. Za skupinu může o vízum zažádat jedna osoba a ani k nám nemusí chodit osobně. Víza se dají vyřídit poštou z pohodlí domova.

Vyřizoval jsem si přes vás vloni vízum, mohu žádat znovu se stejnými podmínkami?

Odpověď: Před zasláním objednávky vám doporučujeme vždy ověřit, jestli se podmínky pro vstup do daného státu nezměnily. Požadavky se mohou měnit ze dne na den a jsou plně v kompetenci státu, který víza vydává.

Můžete mi vysvětlit rozdíl mezi pracovním, služebním, turistickým, návštěvním a tranzitním vízem?

Odpověď: Pracovní: jste zaměstnancem firmy ve vízovém státě, kam žádáte vízum. Tam pobíráte plat, platíte daně a podobně. Služební: jste zaměstnancem firmy v jiném státě, než je ten, do kterého vízum žádáte. A jste tam vyslán/a mateřskou firmou třeba na obchodní schůzku. Turistické: chcete poznat zemi, do které cestujete. Návštěvní: máte ve vízovém státě kamarády či známé a jedete je navštívit. Tranzitní: vízovým státem vede vaše cesta do třetí země, buď přestupem na letišti, nebo projetím určitého úseku země.

K dispozici jsme vám na e-mailu: info@viza.cz

Nejžádanější víza

Austrálie

Česká republika

Kazachstán

Toužíte po dovolené v exotických zemích, chcete procestovat Ameriku, Afriku, Asii nebo Oceánii či jiné části světa? Nevíte, do kterých zemí potřebujete vízum? Máte pas, fotografii a tápete v seznamu dokumentů, které ambasáda požaduje? Vízum do populárních i méně navštěvovaných zemí vám pomohou zajistit kolegové a kolegyně z vízového servisu Viza.cz. Nechte si poradit od profesionálů! My víme, jak na to a máme zkušenosti.
Vy ušetříte čas, nervy i peníze. Profesionální vízový servis je tu pro vás.
Viza.cz vám přináší Letuska.cz

Jste rezidentem ČR?

Kompletní servis prodlužování víz pro dlouhodobé rezidenty v České republice.

Pomáháme prodlužovat studentská a podnikatelská víza.
Asistujeme při změně účelu pobytu.

Zajistíme:

  • konzultaci k prodloužení víz
  • kontrolu dokumentů pro podání na MV ČR
  • správné vyplnění žádosti o prodloužení víza
  • objednání termínu na MV ČR pro podání žádosti
  • úředně ověřené překlady dokumentů pro MV ČR
  • potvrzení o ubytování včetně úředního ověření
  • zdravotní pojištění
  • asistenci všetně vyžádaného tlumočeni při podání žádosti na MV ČR