Víza Hongkong

Vízum do Hongkongu

Jak na víza do Hongkongu?

Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že vzhledem k šíření nákazy koronavirem SARS CoV-2 (způsobující nemoc COVID-19) v Hongkongu přistoupila administrativa Hongkongu k částečnému uzavření hranic s ČLR a omezení pro cestující.

Od 12. 2. 2020 lze do Hongkongu vstoupit z celkových 14 hraničních přechodů pouze přes mezinárodní letiště Hongkong, most Hongkong-Macao a terminál Shenzen Bay Port. Byla zastavena trajektová přeprava mezi Hongkongem a Macaem.

Vstup je zakázán cizincům, kteří v posledních 14 dnech navštívili čínskou provincii Hubei nebo Korejskou republiku. Povinné 14 denní karanténě budou podrobeni všichni cestující, kteří v posledních 14 dnech navštívili ČLR (nevztahuje se na Tchaj-wan), Íránu, Itálie a z nejvíce postižených regionů Francie (regiony Bouirgogne-Franche-Comte a Grand Est), Japonska (ostrov Hokkaidó), Německa (Severního Porýní-Vestfálska), Španělska (La Rioja, Madrid, Baskicko). 

Teplotní screening byl zaveden u všech pasažérů, vč. tranzitujících i zemi opouštějících.

Doporučujeme cestujícím, aby sledovali místní sdělovací prostředky a webové stránky ZÚ Hongkong. 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v aplikaci DROZD.

V případě nouze je možné se obrátit na nouzovou linku Generálního konzulátu Hongkong +852 915 272 46.

 

S Hongkongem, Zvláštní administrativní oblastí ČLR, má Česká republika bezvízový styk na dobu pobytu maximálně 90 dnů.

Nejžádanější víza

Austrálie

Česká republika

Kazachstán

Cestujete do Hongkongu? Toto území je jedním z nejdůležitějších světových center bankovnictví a obchodu. Vízum nepotřebujete, pokud váš pobyt nebude delší než 90 dní a jste občanem České republiky. Domluvíte se anglicky, nápisy a informace jsou i v čínštině, místní lidé nejčastěji mluví kantonsky.