Víza Saúdská Arábie

Vízum do Saúdské Arábie

Jak na evisa do Saúdské Arábie? 

Od středy 3. 2. 2021 od 21 hod platí do dovolání zákaz vstupu všech cizinců cestujících z následujících 20 zemí: Argentina, Spojené arabské emiráty, Německo, Spojené státy americké, Indonésie, Irsko, Itálie, Pákistán, Brazílie, Portugalsko, Spojené království, Turecko, Jihoafrická republika, Švédsko, Švýcarsko, Francie, Libanon, Egypt, Indie a Japonsko a všech cestujících, kteří přes tyto země v posledních 14 dnech tranzitovali. Výjimka se vztahuje jen na občany, diplomaty, zdravotnický personál a jejich rodiny.

Do země je umožněn vstup pouze některým kategoriím cizinců. Uvolnění zákazu a plné otevření hranic a obnovení leteckého provozu bylo odsunuto na 17. 5. 2021. Do země mohou vstoupit držitelé platného pobytového povolení (iqama) a platným vstupním a výstupním vízem, obchodním / pracovním vízem a návštěvním vízem. Vydávání turistických víz je do odvolání pozastaveno a držitelé těchto víz nejsou doposud oprávněni ke vstupu.

Další informace naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví Saúdské Arábie a na webu ZÚ Rijád: www.mzv.cz/riyadh.

V případě potřeby kontaktujte nouzovou linku ZÚ Rijád +966/(0)505410531.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.

S platností od 27. 9. 2019 je možné získat elektronické vízum pro turistickou cestu do Saudské Arábie. Rádi vám poradíme, jak na to.  

  • Doba vyřízení 3 pracovní dny.
  • Doba platnosti víza maximálně 30 dní na jeden vstup, více vstupů maximálně na 90 dní.

K vyřízení evisa budete potřebovat tyto dokumenty:

  • Vyplněný formulář,
  • kopii datové stránky pasu,
  • barevná pasová fotografie.

Nejžádanější víza

Austrálie

Česká republika

Kazachstán

Letíte do Rijádu? Chcete procestovat Saúdskou Arábii na Blízkém východě u Rudého moře? Rádi byste navštívili dvě nejsvětější místa islámu, Mekku a Medínu? Potřebujete vízum, které lze zajistit prostřednictvím internetu.