Víza Nepál

Vízum do Nepálu

Jak na víza do Nepálu?

Nepál je pro cizince otevřen. V Nepálu fungují vnitrostátní letecké služby i dálková autobusová veřejná doprava (v plné kapacitě).  

Pravidla vstupu a obdržení víza se řídí novým předpisem, který upravuje také požadavky na rezervaci ubytování a pojištění pokrývající náklady na pohotovostní pátrání a záchranu a ošetření cestujících během jejich pobytu v Nepálu.

Aktuální pravidla pro obdržení víza naleznete na webových stránkách https://www.tourism.gov.np/

Opatření:

  • Všichni cestující musí při odbavení letu předložit potvrzení o negativním výsledku PCR testu provedeným ne později než 72 hodin před odletem, nebo dokument potvrzující kompletně ukončený očkovací proces. 
  • Po příletu jsou všichni cestující povinni podrobit se testu PCR a vyčkat v zarezervovaném hotelu v koordinaci s cestovní agenturou na výsledky.
  • Pokud je výsledek negativní, mohou pokračovat v turistických aktivitách dle itineráře. V případě pozitivního výsledku musí prodloužit pobyt v hotelové karanténě v souladu se stávajícími zdravotními protokoly, dokud výsledek nebude negativní. Zrušen byl dle nových pravidel dřívější požadavek na povinnou desetidenní karanténu.

Pokud cestujete do Nepálu, vízum zakoupíte přímo na letišti v Káthmándú. Vízum do Nepálu již nelze získat předem v České republice.

Pro vyřízení víza do Nepálu budete potřebovat tyto dokumenty:

  • cestovní pas s nepoškozenou vazbou, který bude platný ještě 6 měsíců po návratu z Nepálu
  • jedna fotografie
  • poplatek se platí na místě

Nejžádanější víza

Austrálie

Česká republika

Kazachstán

Cestujete do Nepálu, země s nejvyšší horou světa Mount Everestem? Potřebujete letět do hlavního města Káthmándú? Rádi byste procestovali střední část Himálájí? Potřebujete vízum, které lze získat na letišti. Kontaktujte vízové oddělení na adrese info@viza.cz, naši zkušení specialisté mají vždy aktuální informace.