Zajišťujeme také Ověření, legalizace dokumentů na příslušných úřadech, soudní překlady. Kontaktujte nás

Thajsko

Vízum do
Thajska
Vízum NA
Zajistit vízumKontaktujte nás
Zajistíme pro vás
Turistická víza
Služební víza
Tranzitní víza
30

Platnost víza

Doba vyřízení

od 1 400 Kč

Cena víza

Jak na víza do

Thajska

Jak na víza NA

Všichni cestující se musí před cestou do Thajska zaregistrovat a získat Thailand Pass QR code. Žádá se minimálně 7 pracovních dní před plánovaným odletem.

Od 1.5.2022 nemusí plně očkovaní absolvovat PCR testy po příletu a tudíž nemusí trávit jednu noc ve vybraných hotelech (kde v minulosti čekali na výsledek PCR testu).

V souvislosti s přetrvávajícím nouzovým stavem v Thajsku platí do odvolání zákaz komerčních letů do země. Přiletět lze pouze tzv. semi-komerčními lety vybraných leteckých společností (např. Air France, KLM, Austrian, Lufthansa, SWISS, Emirates, Qatar Airways, Etihad, EVA Air, Thai Airways, Singapore Airlines, Cathay Pacific). Po příletu se na cizince vztahuje povinná 14denní karanténa v hotelu na vlastní náklady. Při pozitivním testu na covid-19 pak povinná hospitalizace na vlastní náklady či hrazená v rámci cestovního pojištění.

Po příletu se na cizince vztahuje povinná alternativní státní karanténa (ASQ) v hotelu na vlastní náklady v délce 7-14 dní. Délka povinné karantény se určuje na základě předložení výsledku RT-PCR testu na covid-19 nebo potvrzením o očkování vakcínou registrovanou Ministerstvem veřejného zdraví Thajska nebo schválena Světovou zdravotnickou organizací.

V případě pozitivního testu na covid-19 v průběhu ASQ je povinná hospitalizace po dobu 10 dní, a to i pro osoby bez příznaků. Náklady na hospitalizaci si cizinec hradí sám či v rámci svého cestovního zdravotního pojištění. V dané souvislosti důrazně doporučujeme všem cestovatelům, aby si se svou pojišťovnou předem ověřili, zda jim v případě pozitivního testu náklady na hospitalizaci uhradí, i když budou bez příznaků a budou hospitalizováni za účelem pozorování, nikoliv léčby.

Vstup do Thajska je podmíněn získáním Certificate of Entry (povolení ke vstupu). Žádost o něj se podává elektronicky. K jeho získání a následnému odletu je třeba předložit:

 • cestovní pas
 • cestovní zdravotní pojištění zahrnující covid-19
 • rezervaci letenky, rezervaci hotelu pro povinnou alternativní státní karanténu (ASQ)
 • negativní výsledek RT-PCR testu na covid-19 a lékařské potvrzení o způsobilosti k letu, které byly vydány maximálně 72 hodin před odletem

Tranzit je možný pouze na letišti Suvarnabhumi v Bangkoku za jasně daných podmínek a jeho délka nesmí přesáhnout 12 hodin.

Pozemní přechody do země jsou pro turistické účely stále uzavřeny.

Pro více informací k CoE se obraťte na Velvyslanectví Thajského království v Praze.

Aktuální situaci sledujte na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

S Thajskem má Česká republika bezvízový styk na dobu pobytu maximálně 30 dnů, pokud vstupuje turista do země přes mezinárodní letiště nebo přes pozemní hranice ze sousedních zemí. Víza pro delší pobyty vám rádi vyřídíme na Velvyslanectví Thajska v Praze.

 • Délka pobytu až 60 dní (délku pobytu určí imigrační pracovník na hranicích). Můžete požádat o další 30denní prodloužení jednou v Thajsku, toto prodloužení, by mělo stát 1900bahtů.
 • Pobyt lze prodloužit zde: Office of Immigration Bureau located on Government Center B, Chaengwattana Soi 7, Laksi, Bangkok 10210, Tel 0-2141-9889.
 • Platnost víza: začíná dnem vydání.
 • 3 měsíce / 1 vstup.
 • 6 měsíců / více vstupů.
 • Doba vyřízení je minimálně 4 pracovní dny.

Potřebné dokumenty k vyřízení na ambasádě:

 • cestovní pas platný min. 6 měsíců ode dne vstupu do Thajska
 • kopie datové strany pasu
 • kopie dlouhodobého nebo trvalého pobytu v ČR – u cizinců
 • vyplněný formulář
 • 1 x fotografie pasového formátu ne starší než 6 měsíců
 • rezervace zpáteční letenky nebo potvrzení o zakoupeném zájezdu v anglickém jazyce
 • rezervace hotelu nebo jinou evidenci o ubytování – musí být uvedeno jméno žadatele v anglickém, nebo thajském jazyce. Při ubytování v soukromí je třeba předložit kopii dokladu o vlastnictví nemovitosti, nebo potvrzení ubytovatele o poskytnutí ubytování ve vlastní nemovitosti s dokladem o jejím vlastnictví, vlastnoručním podpisem a kopií osobního dokladu (ID).
 • výpis z vlastního bankovního účtu / potvrzení výše zůstatku na účtu – v anglickém jazyce, nebo s oficiálním překladem do anglického jazyka (potvrzení z banky / výtisk z internetového bankovnictví) ne starší než 1 měsíc obsahující jméno vlastníka účtu, datum a minimální zůstatek:
 • ​15.000,- Kč / osoba nebo 30.000,- Kč osoba / rodina (zaměstnanci)
 • 30.000,- Kč / osoba (OSVČ, studenti, důchodci, nezaměstnaní)
 • Je-li doklad vystaven pro rodinu na jedno jméno, je třeba, aby dotyčný napsal prohlášení v anglickém jazyce, na které další členy rodiny jmenovitě se doklad o výši finančních prostředků také vztahuje.

K žádosti o vícevstupní vízum je nutné navíc doložit:

 • výpis z bankovního účtu každého žadatele s minimálním zůstatkem 160.000,- Kč, nebo 320.000,- Kč / rodina za posledních 6 měsíců (nebo adekvátní finanční evidenci), dokumenty musí být v angličtině, nebo s oficiálním překladem do anglického jazyka
 • potvrzení o zaměstnání – v angličtině + podepsanou kopii občanského průkazu nebo cestovního pasu osoby, která podepsala potvrzení v případě OSVČ – výpis z živnostenského rejstříku úředně ověřený, v angličtině, u studentů potvrzení ze školy v anglickém jazyce

Upozornění: Žádost o vízum je třeba podat alespoň 20 pracovních dnů (4 týdny) před cestou.

Zajistit vízumKontaktujte nás

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Napište nám

víza za účelem
Úspěšně odesláno. Vaše poptávka byla odeslána. Děkujeme!
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosim znovu.

Poslat dotaz

Kontaktní formulář

Zajímá vás
Úspěšně odesláno. Vaše poptávka byla odeslána.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosim znovu.

Chcete strávit exotickou dovolenou v Thajsku? Letíte do Bangkoku? Toužíte ochutnat vyhlášené pokrmy thajské kuchyně? Pokud přiletíte na mezinárodní letiště, do 30 dní nepotřebujete vízum. Thajsko je turisty velmi oblíbené, podnebí je tropické, s vysokými teplotami i vlhkostí. Duben a květen jsou měsíce s nejvyššími teplotami v roce, dosahují v průměru až 35–36 °C.