Zajišťujeme také Ověření, legalizace dokumentů na příslušných úřadech, soudní překlady. Kontaktujte nás
Zajistíme pro vás

Vízum do

Vízum na Filipíny

Zajistit vízumKontaktujte nás
30

Platnost víza

3–4 dny

Doba vyřízení

od 1 620 Kč

Cena víza

Jak na víza do

Jak na víza NA

Filipíny

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že od 14. 3. 2020 00:00 bude z důvodu karantény uzavřeno hlavní město Manila pro jakoukoliv vnitrostátní pozemní, leteckou a námořní dopravu mezi Manilou a regiony Filipín. V tomto období nebude možné z/do Manily cestovat. Vzhledem k těmto opatřením doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR urychlený návrat z Filipín do ČR. V opačném případě může být problematické z Filipín odcestovat.

Lze předpokládat, že toto opatření bude mít dopad i na mezinárodní leteckou dopravu z manilského letiště NAIA, a to vzhledem ke karanténě i k tomu, že z Manily nebude možné letecky pokračovat dál na jiná letiště na Filipínách. Další kroky týkající se mezinárodní letecké dopravy mezi Manilou a destinacemi v zahraničí budou záležet na rozhodnutích a opatřeních leteckých společností.

Další filipínská mezinárodní letiště jsou zatím v provozu a území Filipín je možné opustit z těchto letišť. Jedná se zejména o letiště Clark a letiště v Cebu City.

V případě, že se v konkrétním filipínském regionu objeví více než dva případy onemocnění Covid-19, mají místní orgány také právo v dotčeném regionu vyhlásit karanténu.

Doplňující informace ke karanténě Manily a k dalším opatřením na Filipínách Úřady hlavního města Manila dnes rozhodly, že od 15. 3. 2020 bude v Manile platit zákaz vycházení mezi 20:00 a 5:00.

Po zavedení karantény Manily od dnešní půlnoci, respektive od prvních minut 15. 3. 2020 nebude existovat letecké spojení mezi Manilou a dalšími mezinárodními letišti na Filipínách. V souvislosti s opatřeními zaváděnými na Filipínách, zejména karanténou Manily, se vyhrotila situace zejména na jihozápadě Filipín, na ostrově Palawan a Coron, kde uvízly desítky českých občanů a stovky občanů dalších členských zemí EU, neboť tamní úřadu pozastavily leteckou a námořní dopravu mezi Palawanem a Coronem a mezi dalšími oblastmi Filipín již během pátku 12.3. Situace je nepřehledná, mění se každou minutou a o řešení situace jednají také velvyslanci zemí EU s filipínskými vysokými představiteli, zejména s ministrem zahraničí Teodoro Locsinem a ministrem obrany Delfinem Lorenzanou, který je předsedou filipínského hlavního krizového štábu.

O vývoji situace a o eventuálně přijatých opatřeních, které by měly usnadnit odjezdy turistů ze zemí EU z Filipín, budeme informovat. Nadále českým turistům doporučujeme opustit co nejdříve Filipíny buď z manilského letiště NAIA, na které se bude možno dostat z jiných filipínských letišť pouze do dnešní půlnoci nebo z dalších filipínských mezinárodních letišť jako je letiště Clark na Luzonu na sever od Manily nebo letiště Mactan v Cebu City.

V případě nouze kontaktujte Zastupitelský úřad Manila na telefonu: +63 918 990 5778.

MZV doporučuje českým občanům registraci v databázi DROZD.

S Filipíny má Česká republika bezvízový styk na dobu pobytu maximálně 30 dnů.

Při delším pobytu je třeba vyřídit vízum na ambasádě v Praze, pas je nutné vyzvednout osobně s naší asistencí.

 • vízum má platnost 30 dnů a déle
 • vyřídit vízum trvá 3–4 dny

Pro vyřízení víza na Filipíny budete potřebovat tyto dokumenty:

 • cestovní pas, který bude platný ještě šest měsíců po odjezdu z Filipín
 • vyplněný formulář se stejným podpisem, jaký máte v pase
 • pasovou fotografii
 • kopii letenky nebo potvrzení o rezervaci letenky
 • čestné prohlášení, že má žadatel dostatek peněz na cestu i pobyt v angličtině
 • potvrzení o zaměstnání (kde a jak dlouho) v angličtině
 • tyto údaje si může ambasáda ověřovat u zaměstnavatele s požadavkem na výpis z účtu
 • cestovní pojištění pro celou dobu pobytu
 • při služební cestě je nutné dodat zvací dopis od místního partnera s účelem cesty
Zajistit vízumKontaktujte nás

zajištění víza do

zajištění víza na Filipíny

Poptávkový formulář

víza za účelem
Úspěšně odesláno. Vaše poptávka byla odeslána. Děkujeme!
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosim znovu.

Poslat dotaz

Kontaktní formulář

Zajímá vás
Úspěšně odesláno. Vaše poptávka byla odeslána.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosim znovu.

Cestujete na Filipíny? Ideálním obdobím pro cestování je listopad–duben. Lidé z celého světa sem přijíždějí za exotikou, oblíbené je potápění. Při pobytu delším než 30 dní potřebujete vízum. Vyřízení trvá 3 až 4 dny. Rádi vám poskytneme víc informací na adrese info@viza.cz.