Zajišťujeme také Ověření, legalizace dokumentů na příslušných úřadech, soudní překlady. Kontaktujte nás

Spojené státy americké

Vízum do
Spojených států amerických (USA)
Vízum NA
Zajistit vízumKontaktujte nás
Zajistíme pro vás
Turistická víza
Služební víza
Tranzitní víza

Platnost víza

4-5 dní

Doba vyřízení

1200

Cena víza

Jak na víza do

Spojených států amerických (USA)

Jak na víza NA

Cestující, kteří chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky (víza B-1/B-2) na méně než 90dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu(Visa Waiver Program) s předem schválenou elektronickou cestovní registrací ESTA.

 

Před odletem do USA, musejí všichni cestující mít kromě potvrzení o očkování negativní test, který nebude starší déle než jeden den.

VSTUP NA ÚZEMÍ USA A LETECKÝ TRANZIT PŘES USA

Občan ČR nemůže cestovat do USA, pokud v posledních 14 dnech pobýval na území států schengenského prostoru, Spojeného království, Irska, ČLR a Íránu.

Schengenský prostor tvoří tyto státy:

Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko.

Podstatný není formální pobytový status, nýbrž reálný fyzický pobyt.

Opatření platí i pro pobyt v tranzitním prostoru mezinárodního letiště na území některého z uvedených států. I ten je považován za fyzický pobyt na území daného cizího státu.

Obdobně opatření platí i v případě, že v USA budete pouze přestupovat na jiný letecký spoj a neopustíte tranzitní prostor letiště.

Uvedené opatření se nevztahuje na osoby s povoleným trvalým pobytem v USA a na rodinné příslušníky občanů USA.

Všechny osoby, které přicestují do USA ze zahraničí, jsou zpravidla povinny se podrobit 14denní domácí karanténě.

Vycestování z území USA zakázáno není.

Upozornění:

Před každou cestou je nutné zkontrolovat platnost vstupní registrace každého cestujícího.

Od roku 2008 Češi pro krátkodobé cesty do USA vízum nepotřebují. Nabízíme pomoc při vyřízení povolení pro vstup do USA. A těm, kteří pro své cesty do USA víza potřebují, zajistíme pohovor na americké ambasádě v Praze.

Pokud jste turista (víza B-1/B-2) nebo jedete do Spojených států na obchodní cestu, která trvá méně než 90 dní, můžete cestovat bez víz díky bezvízovému programu (Visa Waiver Program). Musíte mít ale odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA, ještě před tím, než nastoupíte do letadla nebo lodě. Název ESTA (Electronic System for Travel Authorization) je zkrácený tvar pro Elektronický systém cestovní autorizace a zahrnuje stejné údaje, které vyplňovali cestující ve formulářích v letadlech do USA.

Upozornění na změny v bezvízovém styku k 21. lednu 2016

Od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program, resp. ESTA. Změny se dotknou jen těch občanů České republiky, kteří v posledních pěti letech cestovali do Iráku, Íránu, Jemenu, Sýrie, Súdánu, Somálska nebo Severní Koreje, nebo mají kromě českého občanství i občanství Iráku, Íránu, Jemenu, Sýrie, Súdánu, Somálska nebo Severní Koreje. Ostatních českých občanů se změny netýkají.

Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. březnu 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Sýrie, Súdánu, Somálska nebo Severní Koreje, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program, resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (např. obchodní B1 nebo turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občany Iráku, Íránu, Jemenu, Sýrie, Súdánu, Somálska nebo Severní Koreje.  

Výše uvedené omezení se netýká zaměstnanců státní správy ČR a příslušníků Armády, pracovníků humanitárních organizací a osob, které do uvedených zemí cestovaly prokazatelně za účelem služební nebo obchodní cesty. Tyto výjimky budou posuzovány individuálně při vyhodnocování žádosti o ESTA.

Do USA můžete cestovat bez víz, pokud splňujete tyto požadavky:

Přečtěte si prosím výše na stránce upozornění na změny v bezvízovém styku k 21. lednu 2016.

  • jste občanem České republiky nebo další z níže uvedených zemí
  • vlastníte platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006) a vstupní povolení ESTA
  • plánujete cestovat to Spojených států na krátkou služební nebo turistickou cestu, nebo chcete v USA pouze přestupovat
  • váš pobyt v USA nepřesáhne dobu 90 dnů
  • máte zakoupenou zpáteční letenku, na které je uvedeno, že opustíte Spojené státy do 90 dnů
  • pokud vlastníte platné vízum v platném cestovním pase, můžete na něj nadále cestovat

V současnosti mají bezvízový styk se Spojenými státy občané těchto 36 zemí:

Andorra, Austrálie, Belgie, Brunej, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Spojené království, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko.

Kdo potřebuje vízum:

Přečtěte si prosím výše na stránce upozornění na změny v bezvízovém styku k 21. lednu 2016.

  • občané, kteří plánují cestovat do USA za jiným účelem, například kvůli studiu, práci, výměnnému pobytu nebo na studentskou brigádu
  • občané, kteří nevlastní biometrický pas
  • občané dalších zemí

Zajistit vízumKontaktujte nás
Ke stažení (PDF)
Doklady strojově čitelné
jazykové pobyty
Aktuální nabídka od Study.cz
zájezdY
Aktuální nabídka zájezdů od Letušky

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Napište nám

víza za účelem
Úspěšně odesláno. Vaše poptávka byla odeslána. Děkujeme!
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosim znovu.

Poslat dotaz

Kontaktní formulář

Zajímá vás
Úspěšně odesláno. Vaše poptávka byla odeslána.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosim znovu.

Letíte do New Yorku či Washingtonu nebo chcete cestovat po Spojených státech amerických? Čeští turisté vízum pro krátkodobé pobyty v USA nepotřebují, ale musí mít biometrický pas a autorizaci formulářem ESTA. Naše agentura nevyřizuje pracovní ani studentská víza, rádi vám ale poradíme jak na to. Naši specialisté také pomohou při vyřízení vstupu do USA a zařídí pohovor na americké ambasádě v Praze. Kontaktujte nás na adrese info@viza.cz.