Zajišťujeme také Ověření, legalizace dokumentů na příslušných úřadech, soudní překlady. Kontaktujte nás
Zajistíme pro vás

Vízum do Zambie

Vízum na

Zajistit vízumKontaktujte nás

Platnost víza

3–4 týdny

Doba vyřízení

Cena víza

Jak na víza do

Zambie

Jak na víza NA

Vláda ČR schválila dne 24. 2. 2021 nové ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, které reaguje na hrozbu zavlečení agresivnějších mutací koronaviru – brazilské a jihoafrické – na území České republiky. V tomto ochranném opatření Ministerstvo zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám s bydlištěm na území České republiky od 26. února do 11. dubna zakazuje vstup do zemí s extrémním rizikem výskytu uvedených mutací. Konkrétně se jedná o Botswanu, Brazílii, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrickou republiku, Keňu, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzanii (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambii a Zimbabwe. Pouze cesty, které jsou naléhavé a nesnesou odkladu, mohou být uskutečněny. V takovém případě mají cestující povinnost oznámit cestu Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Tímto oznámením se rozumí registrace v databázi DROZD před cestou. Porušení tohoto ochranného opatření bude sankcionováno podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

Občané České republiky si mohou vízum předem vyřídit na zastupitelském úřadě Zambie v Berlíně. Turistická víza pro jeden vstup lze rovněž získat na kterémkoliv hraničním přechodu či na mezinárodním letišti. Musíte ale za vízum zaplatit v USD, doporučujeme mít připravenou přesnou částku a předem ověřit u zastupitelského úřadu, jestli se podmínky pro cestování nezměnily.

  • víza jsou udělována maximálně na 90 dnů
  • již po 30 dnech je nutné požádat místní cizineckou policii o prodloužení pobytu
  • k žádosti o zambijské vízum je třeba vyplnit formulář a přiložit dvě fotografie
  • vícerázová víza se na hranicích neudělují
  • pro jakýkoliv pracovní pobyt (tedy i dobrovolnickou, nevýdělečnou činnost) je nutné mít pracovní povolení, aktuální údaje o poplatcích za víza a informace týkající se různých pobytových povolení lze získat na stránkách www.zambiaimmigration.gov.zm
  • diplomatické a konzulární vztahy s ČR pokrývá Velvyslanectví Zambie v Berlíně, kde je nutno žádat o víza za jiným než turistickým účelem: Embassy of the Republic of Zambia, Axel-Springer Strasse 54 A, 10117 Berlín, telefon + 49 30 2062940, fax + 49 30 20629419, http://www.zambiaembassy.de


Poplatky za víza:

  • vízum pro jeden vstup 50 USD
  • vízum pro dva vstupy 80 USD
  • vízum pro více vstupů 80 USD
  • jednodenní vízum 20 USD

zajištění víza do Zambie

zajištění víza na

Poptávkový formulář

víza za účelem
Úspěšně odesláno. Vaše poptávka byla odeslána. Děkujeme!
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosim znovu.

Poslat dotaz

Kontaktní formulář

Zajímá vás
Úspěšně odesláno. Vaše poptávka byla odeslána.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosim znovu.

Cestujete do Zambie? Letíte do hlavního města Lusaka? Víte, že tento stát ve středozemí Afriky je asi desetkrát větší než Česká republika? Zajímavé je, že na území Zambie žili předchůdci člověka už před několika miliony let. Vízum si můžete vyřídit na letišti nebo předem na ambasádě v Berlíně.