Víza Nový Zéland

Vízum na Nový Zéland

Jak na víza na Nový Zéland?

Nový Zéland v současnosti povoluje vstup pouze omezenému okruhu osob, tj. občanům Nového Zélandu a osobám s trvalým pobytem.

V případě nutnosti cestovat u osob, které nespadají do kategorie občanů a trvalých rezidentů, je potřeba před cestou zajistit výjimku k povolení vstupu. Cestující, kteří přicestují na Nový Zéland mezinárodním letem, jsou povinni absolvovat 14denní karanténu, která je zpoplatněna (orientačně: Nový Zéland 3 100 NZD za pokoj a poplatky za případné další osoby ve stejném pokoji).

Pro vstup na Nový Zéland je nutné zajistit voucher pro místo v karanténě v rámci tzv. Managed Isolation Allocation System. Voucher je vyžadován u všech cestujících. Bez tohoto voucheru nebudou cestující vpuštěni na palubu letadla.

Více informací pro tranzit přes Austrálii naleznete zde.

Více informací zde.

NZeTA sjednocuje žádosti o krátkodobá víza pro všechny členy Evropské Unie při cestách na Nový Zéland za účelem turistiky, služebních cest, rodinných návštěv, sportovních akcí, studia do 12 týdnů apod.

Potřebné podklady na vyřízení víza:

  • Vyplněný a podepsaný formulář
  • Scan pasu

Podmínky pro udělení víza pro děti a seniory nad 75 let:

  • Za každé dítě (i zapsané v pase rodičů) je nutné vyplnit vlastní žádost.
  • U NZeTA registrace není nutné předem dokládat žádné další dokumenty k cestě těchto žadatelů.

Upozornění:

  • Novozélandský imigrační úřad si může k žádosti kdykoliv vyžádat namátkou dodatečné dokumenty (potvrzení od zaměstnavatele, výpisy z banky, itinerář cesty apod.)!
  • Upozorňujeme také, že po odevzdání podkladů na příslušný imigrační úřad již není možné měnit termín platnosti víza, typ víza, dobu vyřízení apod. Lze pouze zrušit vyřízení víza a to bez nároku na vrácení finančních prostředků.
  • Společnost Asiana upozorňuje, že cestujícímu s platným vízem může být vstup na území Nového Zélandu zamítnut bez udání důvodu.
  • Na toto vízum nelze pracovat!

Nejžádanější víza

Austrálie

Česká republika

Kazachstán

Pokud plánujete cestu po Novém Zélandu, potřebujete vízum i pro kratší pobyty. Kontaktujte naše oddělení, rádi vám s tím pomůžeme.